Kramer VIA pad & Ny uppdatering
uppdateringen är kostnadsfri
VIA pad är här! Många har efterfrågat ett enkelt sätt att skicka bild och ljud till AV-utrustningen i konferensrum. Nu har den lösningen blivit ännu bättre! Den nya uppdateringen innehåller bland annat koppling till icloud och
Kramer via pad finns nu i lager! Med den nya uppdateringen kan ni enkelt låta era kunder och medarbetare att ansluta trådlöst. VIA pad kan konfigureras så att den innehåller er gästinloggning till ert wifi. Med ett enkelt klick ansluter du till skärmen.
Ring oss för demonstration av Kramer VIA pad
Så här ser VIA pad ut. Anslut usbn till datorn, dubbelklicka på applikationen och sedan är det bara att klicka på den för att lägga ut bild. Det kan nog inte bli mycket enklare.
Välkommen Kramer VIA Connect PLUS
VIA Connect plus kommer väl till pass i så väl klassrum som vill kunna ansluta elever med chromebooks, datorer eller telefoner. Ett mindre eller mellanstort rum med bordsbrunn som vill kunna behålla befintliga anslutningar men vill att öka möjligheterna till samarbete och BYOD.
februari 8, 2018/av Carl EnströmSpela in med Kramer VIA
Snart kommer en ny mjukvara till Kramer VIA Campus och Collage. Med inspelning sk "lecture capture" något som tidigare endast varit möjligt med dyr extrautrustning.
februari 27, 2017/av Carl EnströmVilken Kramer VIA ska Du välja?
Vilken Kramer VIA ska du välja? Vi har skapat en översiktssida med korta presentationer och jämförelser mellan enheterna. Läs mer här!
februari 14, 2017/av Carl EnströmNy uppdatering från Kramer. Så här gör du.
Hur du uppdaterar din Kramer VIA-enhet. Verkar det krångligt? Lugn, vi hjälper dig. På plats eller via fjärrinstallation.
Klicka här för att boka tid.
januari 30, 2017/av Carl EnströmKlicka här för att boka tid.
Kontakt
Presentationsdata försäljning i Sverige AB
Fyrverkarbacken 34
112 60 Stockholm
08-30 00 27
[email protected]
Fyrverkarbacken 34
112 60 Stockholm
08-30 00 27
[email protected]
Nyligen
Rusta klassrummen i sommar, klart till skolstartjuni 1, 2026 - 17:05
Mobilförbud i skolan 1 augusti 2026maj 26, 2026 - 13:22
PLAYport 4 från PLAYipp – ny mediaspelare för 4K-skärmar...maj 12, 2026 - 08:22
Nureva HDL Upgrade Program 2026maj 10, 2026 - 14:23
Neat justerar priserna från 1 juni 2026 – så påverkar...maj 6, 2026 - 21:19
Playipp – kostnadsfria webinar och en uppdaterad ...april 20, 2026 - 15:30
Taggar
4K
Aula
AV-Utrustning
Crestron
DigitalSignage
digital signage
Event
Eventprojektor
fynd
Företag
Huddlespace
Installation
Kramer
Kramer VIA
Ljud
ljudsystem
Logitech
Meetio
Mikrofon
Miljövänlig
Motorduk
neets
Onelan
Pentaclass
philips
PlayIPP
Presentation
produkter
Produkter för skola
Programmering
Projektor
Projektorer
ptz500
rumsbokare
Skype for business
Smart
Smartboard
Teams
Trådlöst
Utbildning
Videokonferens
Vidyo
Vidyo-referens
Yamaha
yealink




